Na našej stránke si viete nakúpiť aj bez registrácie, avšak s registráciou získate mnoho zaujímavých výhod množstevné zľavy, vernostné zľavy až do 15% VIAC O ZLAVÁCH alebo REGISTRÁCIA

Kde sa dá pomýliť pri kúpe pneumatík?

Poskytneme Vám malú pomoc pri vyberaní ideálnych pneumatík

Pneumatiky takisto ako aj autá kupujeme na dlhšiu dobu dopredu. Práve preto treba dávať väčší pozor pri výbere, aby ste kúpili tie najlepšie. To, že ktoré pneumatiky sú pre Vás tie najvhodnejšie je ovplyvnené viacerými faktormi. Všeobecná mnienka hovorí, že pneumatiky z prémiovej kategórie musia byť najlepšie , ale nie je to také jednoduché. Prejdeme si spolu rozhodujúce aspekty, ktoré by ste mali vedieť pred samotnou kúpou.

výber letných penumatík

Čo je za ľubozvučnou značkou?

Skúmaním prémiových značiek vieme čo môžeme čakať a očakávať od takýchto pneumatík ako sú napríklad značky Continental,  Michelin alebo Vredestein. Najviac zákazníkov od týchto značiek očakáva garanciu od značky, to že dostane bezchybné pneumatiky a presne je aj tak. Hore uvedené značky, ako aj DunlopGoodyear či Pirelli, majú ľubozvučné obchodné meno a padajú do vyššej cenovej kategórie, a popritom majú aj vynikajúce výsledky, jednoznačne sú víťazmi v testoch.

Často sa stáva, že popri prémiových značkách niektorí výrobcovia zo strednej kategórie (Economy) vypracujú pneumatiky s výsledkami blížiacimi sa k top pneumatikám. Takto môžeme charakterizovať vzťah medzi Continental a Uniroyal, Vredestein a Apollo alebo medzi Michelin a KleberBFGoodirch. Tento segment ponúka aj ďalšie známe značky ako HankookToyo Nokian. Každodenne môžeme stretávať tieto mená zo strednej kategórie, ktoré sú charakteristické s dobrým pomerom cena akvality. To znamená, že aj pri nižších investíciách môžeme kupovať kvalitné pneumatiky.  

V tretej vlne, čiže v spodnej kategórii (Budget), tiež nájdeme mená od veľkých výrobcov, ako je napríklad Sebring alebo Kormoran podobné k Michelinu, Matador alebo Barum ku Continental. Pri týchto pneumatikách, nižšia cena sa rovná... nižší výkonom a komfort. Pri výbere takýchto pneumatík si treba uvedomiť, že pre maximálnu bezpečnosť šofér musí dávať väčší pozor a má byť omnoho opatrnejší pri jazde na nich ako na kvalitnejších pneumatikách.  

Existuje aj 4. najmladšia kategoria takzvaná Low-Budget, u nás častokrát spomínana ako "čínská pneumatika".

Ďalej na výber letných pneumatík

V prípade, že sa uspokojíte s nižšou kvalitou

Prémiové pneumatiky  majú za sebou zdĺhavé výskumy, vývoje. Tieto pneumatiky za vyššiu investíciu ponúkajú kratšiu brzdnú dráhu, ideálnu spotrebu paliva a minimalizovanú hlučnosť. Výkon pneumatík je závislý od okolnostných zmien. V dobrom počasí, keď svieti slnko, vozovka je suchá, pri malej rýchlosti odchýlka medzi pneumatikami je zanedbateľná. V prípade, že používate svoje vozidlo jedine v dobrom počasí, ako je to na pohľadniciach a iba v meste, môžete si kľudne zaobstarať pneumatiky z nižšej kategórie, v každom prípade budete v bezpečí. Avšak, cestné pomery sú premenlivé (často jazdíme na dlhých cestách, aj na diaľniciach, s vyššou záťažou) a pri takýchto situáciách budú aj rozdiely väčšie. Pri rozmanitejšom užívaní sa oplatí zvoliť pneumatiky, ktoré majú vyššiu hodnotu priľnavosti. Pre jazdu pri premenlivých podmienkach. Vám odporúčame pneumatiky aspoň zo strednej kategórie, ale radšej si zvoľte kvalitné prémiové pneumatiky.

Keď sú rozhodujúce peniaze

Mnoho ľudí prežíva jazdu ako zážitok, ale keď sa komponenty nezhodnú, krásna rozprávka sa ľahko môže zmeniť na strašidelný príbeh. V našom prípade to môže byť nespoľahlivosť či hlučnosť pneumatík. Keď je hlavným cieľom využitie maximálneho výkonu auta, to je možné jedine s prémiovými pneumatikami. Na normálnu, každodennú jazdu sú  najvhodnejšou voľbou pneumatiky zo strednej kategórie, ktoré Vám garantujú primeraný výkon a bezpečnosť. Pokiaľ je cena rozhodujúci faktor, pneumatiky z nižšej kategórie budú dobrou voľbou, avšak treba si uvedomiť, že tieto pneumatiky nesplnia všetky Vaše očakávania. Takisto sa pripravte aj na to, že životnosť menej kvalitných pneumatík je kratšia.

V prípade, že chcete uzavrieť dobrý obchod

Odporúčame Vám jeden jednoduchý vzorec, ktorý sám o sebe hovorí: vozidlo a pneumatiky musia byť v súlade. Okrem toho, na luxusných autách vyzerajú lacné pneumatiky nezvyčajne, postarajú sa o bezpečnosť iba do istej miery. Navrhujeme, aby ste uprednostňovali vyššiu kategóriu skôr u pneumatikách a nie pri vozidle, aby ste predišli nepríjemným situáciám. Nehovoriac o tom, že pneumatiky vo veľkej miere prispievajú k výkonu auta. Jazda nebude krásnym zážitkom, ak bude obmedzovaná nesprávnou priľnavosťou či hlučnosťou pneumatík.

Našim odporúčaním je kupovať úsporné pneumatiky z nižšej kategórie jedine v prípade, že používate svoje auto iba občas a na krátke trate. Pneumatiky zo strednej kategórie ponúkajú podobný výkon ako prémiové pneumatiky a sú  cenovo dostupnejšie.

Ďalej na výber letných pneumatík