Na našej stránke si viete nakúpiť aj bez registrácie, avšak s registráciou získate mnoho zaujímavých výhod množstevné zľavy, vernostné zľavy až do 15% VIAC O ZLAVÁCH alebo REGISTRÁCIA

Rozdiely medzi letnými a zimnými pneumatikami

Rozdiely v klasifikačných hodnoteniach medzi letnými a zimnými pneumatikami:

Pri zimných pneumatikách môže trieda C v kategórii priľnavosti na mokrom povrchu v očiach vodiča pôsobiť ako nedostačujúca, pokiaľ ju porovná so zodpovedajúcou letnou pneumatikou triedy A alebo B.

Je potrebné zdôrazniť, že klasifikačná trieda priľnavosti na mokrom povrchu nie je pri zimných a letných pneumatikách porovnateľná, a to z dvoch dôvodov:

  • Výpočet tried: aby boli výsledky testovania oboch kategórii produktov (letných aj zimných pneumatík) vzájomne zodpovedajúce, sú výpočty na priradzovanie jednotlivých tried pri letných a zimných pneumatikách odlišné. Tento rozdielny výpočet môže pri 2 pneumatikách, jednej letnej a druhej zimnej, testovaných v zhodných brzdných podmienkach viesť k rozdielu jedného až dvoch stupňov.

 

  • Teplota použitia pneumatiky:  zimné pneumatiky sú prispôsobené na použitie v studených podmienkach, letné pneumatiky na použitie v teplých podmienkach. Táto odlišnosť môže viesť k rozdielom vo výsledných hodnotách, pretože letné a zimné pneumatiky sú testované v rôznych teplotách (približne 7 °C pri zimných pneumatikách a 20 °C pri letných pneumatikách).

 

Stítok