Na našej stránke si viete nakúpiť aj bez registrácie, avšak s registráciou získate mnoho zaujímavých výhod množstevné zľavy, vernostné zľavy až do 15% VIAC O ZLAVÁCH alebo REGISTRÁCIA

Rozdiely medzi letnými a zimnými pneumatikami

Rozdiely v klasifikačných hodnoteniach medzi letnými a zimnými pneumatikami:

Pri zimných pneumatikách môže trieda C v kategórii priľnavosti na mokrom povrchu v očiach vodiča pôsobiť ako nedostačujúca, pokiaľ ju porovná so zodpovedajúcou letnou pneumatikou triedy A alebo B.

Je potrebné zdôrazniť, že klasifikačná trieda priľnavosti na mokrom povrchu nie je pri zimných a letných pneumatikách porovnateľná, a to z dvoch dôvodov:

  • Výpočet tried: aby boli výsledky testovania oboch kategórii produktov (letných aj zimných pneumatík) vzájomne zodpovedajúce, sú výpočty na priradzovanie jednotlivých tried pri letných a zimných pneumatikách odlišné. Tento rozdielny výpočet môže pri 2 pneumatikách, jednej letnej a druhej zimnej, testovaných v zhodných brzdných podmienkach viesť k rozdielu jedného až dvoch stupňov.

 

  • Teplota použitia pneumatiky:  zimné pneumatiky sú prispôsobené na použitie v studených podmienkach, letné pneumatiky na použitie v teplých podmienkach. Táto odlišnosť môže viesť k rozdielom vo výsledných hodnotách, pretože letné a zimné pneumatiky sú testované v rôznych teplotách (približne 7 °C pri zimných pneumatikách a 20 °C pri letných pneumatikách).

 

Stítok

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie